Paneliści

Poznaj naszych panelistów, którzy poprowadzą warsztaty oraz wykłady.

WYKŁAD: OD SZCZENIAKA DO PSIAKA BYSTRZAKA
 
Marta Lichnerowicz to Absolwentka Akademii Medycznej w Gdańsku, GWSH, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, SWPS oraz Polskiej Akademii Nauk. Pedagog, zootechnik, technik weterynarii, psycholog zwierząt. Od 1998 roku praktykuje pracę z psami ratowniczymi. Pomysłodawca i założyciel fundacji Dogtor – dogoterapia, powołanej do życia w 2000 roku. Założyciel Fundacji Dobrych Zwierząt, działającej od 2012 roku. Od 2009 roku prowadzi Centrum Szkolenia Silva Lupus, w której kształci adeptów do zawodu zoopsychologa i trenera psów. Uwielbia pogłębiać wiedzę dotyczącą zwierząt, dlatego co roku bierze udział w kilkunastu szkoleniach branżowych.
Prywatnie pracuje jako służąca dla stada 17 psów.
Podczas wykładu opowie, jak prawidłowo pracować ze szczeniakiem, co należy robić, a czego unikać wychowując małego, futrzastego członka rodziny.
WARSZTATY: NOSEWORK:
 
– Wprowadzenie do nosework.
– Czym jest nosework i jakie są jego zalety?
– Przygotowanie próbki zapachowej.
– Wprowadzenie zapachu.
– Warszawy teoretyczno-praktyczne.
Olga Nylec to dyplomowany trener psów z ponad 14 lenim doświadczeniem, właścicielka szkoły Szkoła PSIOK z Gdyni.
Aktywna uczestniczka seminariów, stale pogłębiająca swoją wiedzę.
Sprowadziła Rally-O do Polski. Sędzia i zawodnik rally-o. Zawodniczka nosework.
Miłośniczka psów wszystkich ras. Przewodniczka 9 letniej suczki rasy border collie o imieniu Jordan.

WARSZTATY: KOMUNIKACJA ZAPACHOWA, WĘSZENIE I ZNAKOWANIE – CZYM JEST SPACER DLA PSA

Podczas warsztatów w terenie, dowiecie się czym właściwie jest spacer dla psa. Poznacie zasadę działania psiego węchu i usłyszycie, jaką rolę odgrywa on w życiu psa. Wkroczycie w świat niewidocznej dla nas komunikacji zapachowej, rytuałów znakowania i psich feromonów.
Zoopsycholog szkoły Etogram, prywatnie opiekunka Django – adopsiaka z Paki dla Zwierzaka. Prowadzi konsultacje behawioralne, pisze artykuły edukacyjne o czworonogach. Jej praacę możecie obserwować na Instagramie marta_psy_cholog i na Facebooku Zoopsycholog Marta Woźniak – Konsultacje I Edukacja
Marta jest zafascynowana komunikacją i psychiką zwierząt. Uczy opiekunów, jak dbać o dobrostan emocjonalny ich psów oraz pomaga im znaleźć z pupilami wspólny język.

WYKŁAD: PIERWSZA POMOC DLA ZWIERZĄT
 
lek.wet. Adrian Zatoń – studia ukończył na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie. Przed studiami był uczniem technikum weterynaryjnego w Zespole Szkół Rolniczych w Bolesławowie. Swoją przyszłość wiąże z diagnostyką radiologiczną. Obecnie swoją lekarsko-weterynaryjną misję wypełnia w Gdańskiej Całodobowej Lecznicy Weterynaryjnej Zwierzyniec.
Podczas wykładu będą mogli Państwo dowiedzieć się, jak rozpoznać stany zagrażające życiu Waszych czworonożnych przyjaciół. Posiądziecie umiejętności, które pozwolą Wam udzielić pierwszej pomocy w najczęstszych przypadkach, takich jak potrącenie, pogryzienie przez inne zwierzę, ukąszenie lub zakrztuszenie.
Opiekunowie większych ras psów usłyszą, jak rozpoznać skręt żołądka – który wymaga natychmiastowej reakcji.

WARSZTATY: ZABAWA MIĘDZY PSAMI

Tu dowiecie się: jak zapoznać ze sobą dwa obce psy, jak wyglądają sygnały stresu oraz grożenia u psa, jak wyglądają sygnały psa zrelaksowanego oraz jakie są funkcje i cechy prawdziwej zabawy. Na koniec psy, które nie będą wykazywały oznak stresu będą miały możliwość krótkiej interakcji/zabawy.
Psy i obserwowanie ich zachowań są największą pasją Magdy, która prowadzi Best Dog. Jest absolwentką szkoły Silva Lupus, gdzie skończyła kursy: Trener Psów oraz Zoopsycholog. Ukończyła również Uniwersytet SWPS w Sopocie. Kształciła się także na kursach: Do As I Do z Kladuią Fugazzą, Komunikacja Psów, zorganizowanych przez Etho Planet; Warsztaty Psiego Fitnessu oraz Pies Wysoko Wrażliwy w Strefie Psiego Fitnessu.
Do zostania psim trenerem i założenia firmy Best Dog zainspirowała ją jej suczka Kajla (wyżeł węgierski). Szkolenie suni sprawiało Jej tyle radości, że postanowiła spełnić swoje marzenie o pracy z psami. Obecnie ćwiczy z nią obedience, tropienie użytkowe, psi fitness oraz nosework.

WYKŁAD: KULTURA SPOŁECZNA PSÓW

Adrianna Bader to psia terapeutka w Bliżej psa – Adrianna Bader; absolwentka kursu trenerskiego i instruktorskiego dla behawiorystów w Akademii Porozumiewania się ze zwierzętami Dobry Pies. Nieustannie się szkoli, szczególnie w zakresie kultury socjalnej psów, psich emocji i uzdrawiania relacji na linii człowiek – pies. By skuteczniej komunikować się z ludzkimi klientami w zakresie rozumienia ich psów, ukończyła Studium Komunikacji w duchu Porozumienia Bez Przemocy. Prowadzi tropienie terapeutyczne, ale przede wszystkim spacery socjalizacyjne, gdzie wraz z Bambi zaprasza psy do bycia ze sobą w komforcie i spokoju.
Podczas spotkania na DOOGY DAY opowie, jak wspierać swojego psa w budowaniu relacji z innymi psami, jak organizować te spotkania, by służyły psu i pozwoliły mu czuć się bezpiecznie. Porozmawiamy o tym, jakie otoczenie ułatwia nawiązywanie psich przyjaźni, na co zwracać uwagę w przypadku psów z brakami socjalizacyjnymi i co robić kiedy pojawiają się trudności.