Boston

Boston

Imię: Boston Sterylizacja/ Kastracja
Wiek: 3 miesiące Czip
Płeć: pies Szczepienia
Rasa: mieszaniec Akceptuje dzieci
Wielkość: mała Akceptuje psy
Aktywność: duża Akceptuje koty
Kategoria:

Opis

Rio – ciemny pyszczek
Boston – jasny pyszczek

Chłopaki przyjechały do nas w sobotę i od razu trafiły do weterynarza. Były trochę wyziębione, głodne i wymagały natychmiastowego przeglądu.

Zostały odrobaczone, zbadane i teraz pod okiem cioci Agaty dochodzą do siebie w domu tymczasowym.

Jak dorosną to będą średnio dużymi psami, takie bardziej L niż M. ?

Nasz cudowny Rio został zdiagnozowany z wadą wrodzoną przełyku ?
Achalazja przełyku to coś jak zgaga albo refluks u ludzi, tyle tylko że u psów przypomina to wymioty. Najogólniej rzecz ujmując, achalazja jest skutkiem nieprawidłowego przemieszczaniu się treści pokarmowej w przełyku oraz dysfunkcji odźwiernika żołądka.
Schorzenie daje o sobie znać już w wieku szczenięcym jako ulewanie pokarmów. Pokarm nie jest nawet nadtrawiony, nie ma specyficznego zapachu soków żołądkowych, zwrócenie pokarmu odbyło się bez udziału skurczów mięśni tłoczni brzusznej.
Leczenie achalazji polega na podawaniu, często lecz w małych ilościach pożywienia w stanie płynnym lub półpłynnym. Zwierzę powinno być karmione w pozycji pionowej tj. z przednimi łapkami opartymi np. o wysoki taboret. W takiej też pozycji powinno pozostawać przez około kwadransa po spożyciu pokarmu.
Szukamy naprawdę bardzo odpowiedzialnego i doświadczonego opiekuna dla naszego malucha. Nowa rodzina Rio będzie musiała kontynuować leczenie oraz specyficzną opiekę nad maluchem.
Szukamy również firmy stolarskiej/ stolarza/ złotej rączki, która pomoże nam zrobić specjalną konstrukcję/ siedzenie dla malucha, aby mógł spożywać posiłki w pozycji pionowej.

 

Nie zostanie wydany do kojca, do budy ani na podwórko.
Obowiązkiem adopcji jest spotkanie adopcyjne oraz podpisanie umowy adopcyjnej.
W pierwszej kolejności prosimy o wypełnienie ankiety adopcyjnej.

 

 

Kontakt w sprawie adopcji:
Kinga 535 822 299
Prosimy o kontakt w godzinach 12:00-18:00

Informacje dodatkowe

płeć

wiek

wielkość