Chojrak

Chojrak

Imię: Chojrak Sterylizacja/ Kastracja
Wiek: 7 miesięcy Czip
Płeć: pies Szczepienia
Rasa: mieszaniec Akceptuje dzieci
Wielkość: docelowo średnia Akceptuje psy
Aktywność: duża Akceptuje koty
Kategoria:

Opis

Chojrak – obecnie w procesie adopcyjnym.

 

Chojrak ma ok 7 miesięcy i do tej pory nie spotkało go nic dobrego. Pierwszą dobę nie wyszedł z klatki kennelowej, która byłą cały czas otwarta, nie jadł i nie załatwił potrzeb fizjologicznych. Na widok człowieka trząsł się, a przy dotyku robił ze strachu pod siebie.

Został przeniesiony do innego DT, w którym jest nasza dostojna 9 letnia Lunka oraz inny tymczasiak Wiewiór. W momencie wyciągania go z kennela piszczał, jakby był obdzierany ze skóry i zrobił siusiu pod siebie. Tak wystraszonego dzieciaka dawno nie widziałyśmy…

Po 3 godzinach spędzonych z bardzo spokojnymi i zrównoważonymi psami oraz opiekunami którzy chodzili na palcach, mówili szeptem i siadali na podłodze, młody nawet podszedł i dał buziaka. Dał się pogłaskać i zaczął nawiązywać relacje ze stadem.

Tego samego dnia został wypuszczony na ogród i chyba po raz pierwszy od bardzo dawna mógł naprawdę wyprostować łapki i biegać jak zwyczajny szczeniak, potykając się o swoje nieskoordynowane kończyny.

Z godziny na godzinę Luna i Wiewiór pokazują Chojrakowi jak powinien się zachowywać pies, ustawiają młodego i pokazują mu jego miejsce. Komunikacja między psami jest po prostu magicznym zjawiskiem.

Chojraka uczymy dotyku, powoli oswajamy ze smyczą, przyzwyczajamy do odgłosów miasta i przejeżdżających samochodów, ale przede wszystkim staramy się mu pokazać że człowiek to dobre stworzenie. Ma idealne psie towarzystwo, które pokazuje psie zachowania, wzorce i wyznacza granice.

Chojrak ma szorstkowłosą sierść koloru blond-beżowego, nie sięga nawet do kolan i raczej nie przekroczy 22kg wagi. Jest odrobaczony, zaszczepiony i zaczipowany. Zabieg kastracji przejdzie za niedługi czas jak jeszcze troszkę zmężnieje.

Dla Chojraka szukamy spokojnego, ale aktywnego opiekuna. Psiak w przeszłości był ewidentnie bity i boi się dynamicznych ruchów oraz głośnego towarzystwa. Preferowany jest również dom bez dzieci i z drugim zrównoważonym psem.

Warunkiem adopcji będzie kilka spotkań z psem i porządne zapoznanie. Chojrak jest bardzo młodym ale specyficznym psem, który dopiero odkrywa otaczający go świat. No i jest cholera cudowny ?

 

Nie zostanie wydana do kojca, do budy ani na podwórko.
Obowiązkiem adopcji jest spotkanie adopcyjne oraz podpisanie umowy adopcyjnej.
W pierwszej kolejności prosimy o wypełnienie ankiety adopcyjnej.

 

 

Kontakt w sprawie adopcji:
Kinga 535 822 299
Prosimy o kontakt w godzinach 12:00-18:00

Informacje dodatkowe

płeć

wiek

wielkość