Pluto

Pluto

Imię: Pluto  Sterylizacja/ Kastracja
Wiek: 8miesięcy Czip
Płeć: pies   Szczepienia
Rasa: mieszaniec   Akceptuje dzieci
Wielkość: duży   Akceptuje psy
Aktywność: duża   Akceptuje koty

 

 

Kategoria:

Opis

 

Dlaczego tak ważna jest praca z psem i wczesna socjalizacja szczeniaka?
Pluto jest idealnym przykładem na to jak brak jakiejkolwiek socjalizacji czy konsekwencji bardzo źle wpływa na psychikę młodego psa.
No właśnie… młodego psa. Pluto ma zaledwie 8 miesięcy, ale w swoim i tak dość krótkim życiu stracił długie pół roku.
Dziś psiak ma ogromny problem z radzeniem sobie z emocjami. Nigdy nikt niczego od niego nie wymagał, nie uczył zasad i nie pokazywał mu otaczającego świata.
Rozemocjonowany młody psiak z trudem radzi sobie z emocjami a do tego z burzą hormonów, która nałożyła się na wiek dorastania.
Obecnie nasz Pluto przebywa w zaprzyjaźnionym hoteliku Psyjaciele, gdzie pod czujnym okiem Ani uczy się wszystkiego na nowo i nadrabia stracony czas.

Pluto jest jednym wielkim wulkanem energii, na spacerze ciągnie dosłownie w każdym możliwym kierunku nie zwracając uwagi na osobę na końcu smyczy. Podekscytowany stara się łapać zębami za smycz i rękę opiekuna. Chłapie pyskiem w powietrzu – nie z agresji, u niego takie zachowanie kompulsywne to sposób radzenia sobie z rozładowaniem napięcia.
Pluto jest bardzo inteligentnym psem, bardzo szybko się uczy. Wystarczy pokazać mu umiejętnie świat i wspierać go w jego poznawaniu. Pierwsze efekty już widać gołym okiem.
Psiak całkiem nieźle radzi sobie podczas jazdy samochodem w bezpiecznej klatce, powoli też poznaje ruch uliczny i uroki miasta.

Zdecydowanie szukamy dla niego aktywnej rodziny. Takiej, która podejmie się kontynuacji pracy rozpoczętej w hoteliku. Mile widziane osoby z doświadczeniem w pracy z psami.

Jest młodziutkim bardzo aktywnym i wesołym psem. Trochę zagubionym w świecie zasad i zakazów.
Psiak nie jest delikatny zwłaszcza podczas okazywania swoich uczuć, dlatego nie jest wskazany dla rodziny z małymi dziećmi.

Pluto stracił w swoim życiu zbyt dużo czasu pod okiem niewłaściwego opiekuna – nie pozwólmy mu zmarnować kolejnych miesięcy czy lat.
Osoby zdecydowane poznać i pokochać Pluta proszone są o wypełnienie ankiety.

 

 

 

 

Nie zostanie wydana do kojca, do budy ani na podwórko.
Obowiązkiem adopcji jest spotkanie adopcyjne oraz podpisanie umowy adopcyjnej.
W pierwszej kolejności prosimy o wypełnienie ankiety adopcyjnej.

 

 

Kontakt w sprawie adopcji:
Kinga 535 822 299
Prosimy o kontakt w godzinach 12:00-18:00

Informacje dodatkowe

płeć

wiek

wielkość